Részletes termékinformáció
"Natur Tanya® SZERVES SZELÉN – Jól hasznosuló, maximális mennyiségű organikus L-szelenometionin forma.
Magas hatóanyag tartalmú, tablettánként 100 µg esszenciális, szerves kötésű, magas biohasznosulású szelén tartalommal (L-szeleno-metionin formában).
A szerves szelén hozzájárul a pajzsmirigy és az immunrendszer egészséges működéséhez, a haj és köröm normál állapotának fenntartásához, antioxidáns hatás révén a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. Ezen kívül reprodukciós rendszert érintő hatása, hogy részt vesz a normál spermaképződésben.
- MAXIMÁLIS MENNYISÉGŰ SZERVES SZELÉN
- ORGANIKUS L-SZELENOMETIONIN FORMA A PAJZSMIRIGY EGÉSZSÉGÉHEZ
- AZ IMMUNRENDSZER HELYES VÁLASZAIHOZ ÉS A SEJTEK VÉDELMÉHEZ MAGAS, TABLETTÁNKÉNT 100 MCG HATÓANYAG TARTALOM
- A NAPI BEVITELI REFERENCIAÉRTÉKÉNEK 181,8%-ÁT KÍNÁLJA
- KIS MÉRETŰ KÖNNYEDÉN LENYELHETŐ TABLETTÁK
- 2 HÓNAPRA ELEGENDŐ MENNYISÉG
- FÜGGETLEN LABORATÓRIUMBAN IS BEVIZSGÁLT ÉTREND-KIEGÉSZÍTŐ
- HOSSZÚ TÁVÚ HASZNÁLAT ESETÉN IS BIZTONSÁGGAL FOGYASZTHATÓ
- VEGÁN, LAKTÓZ ÉS GLUTÉNMENTES FORMA
- NEM TARTALMAZ MESTERSÉGES SZÍNEZÉKET, TARTÓSÍTÓSZERT ÉS AROMÁT
Pajzsmirigy+ Immun és Sejtvédelem
A Natur Tanya® Szerves Szelén, magas hatóanyagtartalmú készítmény, a benne található szerves szelénnek bizonyítottan jobb a biohasznosulása, a szervetlen szelén formákkal (nátrium-szelenit, nátrium-szelenát) összehasonlítva.
Az organikus (szerves) szelén
- Hozzájárul a PAJZSMIRIGY és az IMMUNRENDSZER egészséges működéséhez
- Hozzájárul a HAJ és a KÖRMÖK normál állapotának fenntartásához
- ANTIOXIDÁNS hatásának köszönhetően, hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez
A szelén reprodukciós rendszert érintő hatása, az, hogy részt vesz a normál SPERMAKÉPZŐDÉSBEN
Mérsékli a higany, a kadmium és az ezüst mérgező hatását. (nehézfémekhez kötődik, amelyek így kiürülnek a szervezetből). Tanulmányok azt mutatják, hogy a szelén 1:1 arányban kötődik a higanyhoz. (forrás: Schrauzer GN. Selenium and selenium-antagonistic elements in nutritional cancer prevention. Crit Rev Biotechnol. 2009;29(1):10-17.)
1969-ben az Apollo űrhajó holdpor mintákat hozott a Földre Ezekben a mintákban szelén is volt. Talán nem véletlen, hogy maga a szelén szó a régi görög „selene” szóból származik, ami azt jelenti: Hold. A szelént 1817-ben Jacob Berzelius, svéd kémikus fedezte fel, de a XX. század második felére került a tudományos érdeklődésbe, egészen az 1980-as évek elejéig a tudósok nem szenteltek túl nagy figyelmet a szelénnek, mint ahogy annak sem, milyen hatással van a szervezetre. A kutatók az utóbbi évtizedben kezdik megérteni, mennyire létfontosságú a szelén.
A szelén esszenciális tápanyag (ásványi anyag)
A szelén egyike az „esszenciális” tápanyagoknak, ami azt jelenti, hogy az emberi szervezet nem képes maga előállítani, azt élelmiszerekkel kellene felvennünk. És, hogy miért csak kellene? Mert a kilúgozott földek szeléntartalma – különösen Európában – drasztikusan csökkent az elmúlt 60 évben, így az élelmiszerekkel elfogyasztott szelén mennyisége kevesebb, mint a felére esett vissza (az ivóvíznek gyakorlatilag nincs jelentős mennyiségű szelén tartalma). Ez gondot is jelent az egészségügyi szakembereknek, akik az élelmiszerek, illetve a talaj szelénpótlását már 2005 óta szorgalmazzák… Csakis szerves, biológiailag aktív organikus minőségű szelént válassz! Szelén kiegészítők szedésével biztosíthatjuk a megfelelő szelénbevitelt, de azért vannak különbségek. A szelén többféle formában létezik; ilyen például az l-szeleno-metionin (organikus, szerves szelén), nátrium-szelenit és nátrium-szelenát vagy például nátrium-hidrogén szelenit formában. A szelenit és a szelenát nem más, mint a szelén szervetlen formái, felszívódási rátájuk kisebb hatásfokú mint a szerves szelén forma esetében, ráadásul a szervetlen szelénformák sajnos magukban hordozzák a szelénmérgezés eshetőségét is.
A SZELÉNT TARTALMAZÓ ÉTREND-KIEGÉSZÍTŐK KÖZÜL A L-SZELENO-METIONIN (SZELÉN METIONIN, AZAZ ORGANIKUS SZELÉN) HASZNOSUL A LEGJOBBAN, KB. 90%-BAN FELSZÍVÓDIK A VÉKONYBÉL KEZDETI SZAKASZÁRÓL.
Humán vizsgálatok arra a következtetésre jutottak, hogy az L-szelenometioninból származó szerves szelén, közel 2x jobb biohasznosulással rendelkezik, mint a szervetlen szelén formák (nátrium-szelenit, nátrium-szelenát). Az emberi szervezet az L-szelenometionint nem képes szintetizálni. Az emberek számos olyan szelénfüggő enzimmel rendelkeznek ún. szelenoproteinekkel (szelén tartalmú fehérjék), amelyek csak szelén jelenlétében képesek működni. A tudomány, jelenlegi állása szerint 25 szelénfüggő enzimet azonosított eddig, amelyeknek a biológia szerepe rendkívül sokrétű. Az emberi szervezetben kb. 5-15 mg szelén található. Ennek többsége az izomban (50%), valamint a májban, a vesében, és a vérplazmában található. A glutation-peroxidáz antioxidáns enzim felépítésében is részt vesz, hiányában termelődik ugyan az enzim, de nem képes a megfelelő feladatát ellátni, am védené a telítetlen zsírsavakat és sejthártyákat az oxidációtól. A közelmúltban antioxidáns hatása mellett kimutatták a pajzsmirigy aktivitásában betöltött szerepét, (a szintén szelenoprotein I. típusú jodotironin-dejodináz enzim aktív centrumának részeként, amely ez előhormon tiroxint alakítja át aktív trijódtironinná.).
Tudtad a szelénről, hogy…?
Több európai országban élő emberek nem rendelkeznek a szelenoproteinek optimális működéséhez szükséges szelénszinttel, a táplálkozási ajánlások által javasolt mennyiségeket nem érik el A vérből bizonyos módszerekkel meg lehet határozni a szelénszintet (szelénellátottságot), a szakirodalom szerint a vérplazma összes szeléntartalmának optimális értéke 80-150 µg/l, viszont 90 µg/l feletti vérplazma szelénszint kizárólag L-szelenometionin bevitellel érhető el. A szerves L-szelenometionin felezési ideje 2,5x több, mint a szervetlen szelenit forma esetében; ez azt jelenti, hogy a szerves szelén nemcsak hogyan jobban felszívódik, de sokkal tovább is a szervezetben marad (felezési idő= az az időtartalma, amikor valamely hatóanyag vérplazmában levő koncentrációja a felére csökken) Mind a rövid távú, mind a hosszú távú L-szelenometionin bevitel növeli a szelén plazma biomarkereinek a jelenlétét
A Natur Tanya® SZERVES SZELÉN független, akkreditált laborban bevizsgált készítmény, minden esetben MEGFELEL AZ EURÓPAI UNIÓS EGYSÉGES SZABÁLYOZÁSNAK, a határértékek alatt marad, ezért lisztérzékenység (cöliákia) és laktózintolerancia esetén is alkalmazható. A gluténmentességre vonatkozó jelenleg érvényben levő határértéknek nemhogy megfelel a termék gluténtartalma, hanem FELE annak, kimutatási határ alatt van. De ha ez nem lenne elég, a laktóztartalom TIZEDE a vonatkozó határértéknek, számszerűsítve ez 0,01 g laktóz/100 g terméket jelent.
Laborban bevizsgált termék! Glutén-, és laktózmentes.
Laktóztartalom alkalmazott vizsgálati módszer: B-LAC-GC
Gluténtartalom alkalmazott vizsgálati módszer: B-AGT-ELI
Kiknek ajánljuk a Natur Tanya® SZERVES SZELÉN-t?
- hölgyeknek, a hajuk és körmük egészséges állapotának fenntartásához
- férfiaknak a spermaképződés támogatásához azoknak, akik antioxidáns nyomelemmel szeretnék támogatni immunrendszerüket
- vegánoknak, vegetáriánus étrendet követőknek (hiszen a húsok kiváló szelénforrásnak tekinthetők)
- idősebb korosztálynak [a szérum szelén koncentráció (valószínűsíthetően) csökken az életkor előrehaladtával]
- 6 éves kortól biztonságosan adható gyermekeknek
Összetevők:
tömegnövelő szer (szorbit), L-szelenometionin készítmény [kalcium-foszfátok, szerves szelén (L-szelenometionin)] csomósodást gátló anyag (zsírsavak magnéziumsói).
Adagolási javaslat:
Napi 1 tabletta bő vízzel lenyelve.
Adagolási időtartam:
Minimum 60 nap, maximum 120 nap.
Adagok száma a termékben: 60"
Nettó tömeg: 21 g (60 db)
Tárolás:
Száraz, hűvös helyen, gyermekek elől elzárva tartandó!
Forrás:gyártó/forgalmazó 2022 május