Aktuális

Az életmódváltás egyik lehetséges mellékhatása - a puffadás
Az életmódváltás egyik lehetséges mellékhatása - a puffadás

Ha valaki életmódot vált, böjtöl, méregtelenít, felhagy a húsfogyasztással, gyakran előfordul, hogy a hirtelen jött váltás emésztési panaszokkal párosul. A puffadás, felfúvódás az egyik leggyakoribb emésztőrendszeri probléma, amely több okra is visszavezethető. Milyen gyógynövények vannak a segítségünkre? Válaszol Szabó Erika, a Herbaház fitoterapeutája.

Tovább
Veganizmus - okosan
Veganizmus - okosan

A vegán életmód előnye a rostdús, kalóriaszegény étkezés, az alacsony koleszterin és a fokozott vitamin- és ásványianyag-bevitel, valamint a gyógyhatású növényi táplálékok fogyasztása. De mire kell figyelnünk, ha kipróbálnánk ezt az étrendet?

Tovább
Böjtöljön a tiszta belekért - próbálja ki a léböjtöt!
Böjtöljön a tiszta belekért - próbálja ki a léböjtöt!

A különféle böjtök kedvező élettani és lelki hatását nem kell bizonyítanunk. Olvasd el Szabó Erika tanácsait, ha idén Te is belevágnál!

Tovább
Prosztata bántalmak kezelése fitoterapiával
Prosztata bántalmak kezelése fitoterapiával

40 éves kortól kezdődően a férfiaknak különös figyelmet kell fordítani a prosztata bántalmak megelőzésére. Olvassa el Szabó Erika, a Herbaház szaktanácsadója javaslatait!

Tovább
Csíráztass a télikertben!
Csíráztass a télikertben!

Aki a városban él, annak is lehet zöldséges kertje, üvegház híján, csíráztatással télen is miniatűr kertet varázsolhatunk a konyhaablakba. Így kis helyen, kevés munkával is kielégíthetjük friss zöldségek iránti igényünket, ráadásul a csírák már kis mennyiségben fogyasztva is remek hatással vannak szervezetünkre.

Tovább
Immunerősítés gyógynövényekkel - a Herbaház szakértőjének ajánlásával
Immunerősítés gyógynövényekkel - a Herbaház szakértőjének ajánlásával

Szabó Erika, a Herbaház szakértője, fitoterapeuta az alábbi gyógynövények fogyasztását ajánlja az őszi időszakban.

Tovább
Immunvédelem a koronavírus járvány idején
Immunvédelem a koronavírus járvány idején

A Covid-19 fertőzés megelőzése szempontjából nélkülözhetetlenül fontos a maszkviseléssel, kézfertőtlenítéssel, távolságtartással kapcsolatos szabályok betartása. De emellett immunvédelem támogatására is figyelni kell. Lássuk, miről is van szó!

Tovább
Gluténmentes kiscipók
Gluténmentes kiscipók

Készítsen friss házi cipókat gluténmentes lisztkeverékből!

Tovább
Étrend-kiegészítők megelőzéshez

Ha az egészségünkről van szó, akkor egyre nagyobb szerepet kap a megelőzés, az egészségtudatos életvitel, aminek része a szervezet számára szükséges mikrotápanyagok biztosítása is. Erre ma már rengeteg étrend-kiegészítő áll rendelkezésre, de mik is ezek valójában, és mire jók?

Tovább
Gluténmentesen kompromisszumok nélkül

A gluténérzékenység, gluténmentes diéta egyre nagyobb hangsúlyt kapott az utóbbi években. Ez sokszor komoly kompromisszumok megkötését jelenti a táplálkozási szokások kialakításakor. Nézzük meg, mit tudunk javasolni ezt az étrendet követők számára?

Tovább
A kollagén szerepe a bőrápolásban

Nyáron mindig felmerülő téma, hogy hogyan védekezzünk az UV-sugárzás ellen. Most azt szeretnénk megmutatni, hogy a hagyományos, mindenki által ismert módszereken kívül milyen módon tudjuk még jobban felkészíteni szervezetünket a fénnyel szembeni fokozott ellenállásra. 
 

Tovább
Brokkolis falatkák - szuperfood összetevőkkel
Brokkolis falatkák - szuperfood összetevőkkel

Ezek a finom brokkolis falatkák olyan szuperfood összetevőkkel készültek, amelyek gazdagok omega 3 zsírsavban, kalciumban, magnéziumban és egyéb olyan ásványi anyagokban, nyomelemekben és gyulladáscsökkentő hatóanyagokban amik segíthetnek a szervezetének regenerálódni! Magas rosttartalmuk miatt fogyókúrázóknak is ajánljuk!

Tovább
Sport - a hatékony fogyókúra támogatója

A túlsúlyos, elhízott emberek életmódváltása mindenképpen nagy döntés, amihez nagy lelkierő és - jó esetben - komoly felkészülés szükséges. Ne úgy gondoljunk azonban a sportra, mint kényszerű időtöltésre, melynek eredményeként majd kisebb nadrágba férünk bele! A fogyással ugyanis csökkenthetjük komoly betegségek rizikóját, ráadásul önértékelésünk is javul.

Tovább
Fókuszban gyermekeink egészsége!
Fókuszban gyermekeink egészsége!

Az nem kérdés, hogy a gyermekek egészségének megőrzése minden körülmények között fontos, azonban vannak időszakok, mikor fokozott figyelmet igényelnek. A jelenlegi helyzet is ilyen, így érdemes a megszokottnál nagyobb hangsúlyt fektetni a kicsik egészségének megóvására, immunrendszerük optimális működésének támogatására.

Tovább
Gyógynövényekkel az immunrendszer szolgálatában
Gyógynövényekkel az immunrendszer szolgálatában

Melyiket válasszam? Segít a HerbaHáz természetgyógyásza!

A gyógynövények reneszánszukat élik: egyre többen keresik a természetes megoldásokat és nyúlnak vissza ahhoz az ősi tudáshoz, amelyet elődeink nap mint nap használtak, egészségük és gyógyulásuk érdekében. Az őszi – téli hónapokban visszatérő megfázás és influenza kellemetlen tünteit is hatékonyan csillapíthatjuk gyógynövényekkel, gyógyteákkal. 

 

Tovább
Tisztítókúra a tavaszi megújulás jegyében

Az évszakváltások idejében, különösen tavasszal sokakban felmerülhet a kérdés: hogyan tudnék feltöltődni, megújulni a hosszú téli időszak után? Az alábbiakban felvázoljuk a tavaszi megújulás módszereit, a tisztítókúrák legfőbb ismérveit, céljait, összetevőit. 

Tovább
Gluténmentes, másképp

Gluténmentes Civita tészták! Készíts belőle bármit, amit megkívánsz vagy próbáld ki az alábbi Bolognai receptet!

Tovább
Mi az a chia magolaj?

A chia magolaj a chia magjából nyert olaj. Alkalmazásának gyökerei a maja, ill. a dél-amerikai indián kultúrába nyúlnak, 5500 évre tekintenek vissza. Vallási rituálék során, valamint a népi gyógyításban és az ókori kozmetikumokban is jelen volt. Napjainkban az Európa Parlament funkcionális élelmiszernek deklarálja.

Tovább
Híres étrend-követők

Nem csak az átlagembernek kell odafigyelnie arra, hogy mit és hogyan táplálkozik. Összeállításunkban speciális diétát követő hírességeket gyűjtöttünk össze.

Tovább
Az immunrendszeri egyensúly megőrzésének praktikái
Az immunrendszeri egyensúly megőrzésének praktikái

A téli időszakban, különösen a változékony (hirtelen felmelegedés, lehűlés) időjárás miatt nagyobb fertőzésveszélynek vagyunk kitéve. Vírusok és baktériumok széles spektruma kering a levegőben, melyek legtöbbször a légutakat veszik célba. Hogyan előzhető meg a légúti betegségek kialakulása? Mit tegyünk a rendszeres visszaesés megakadályozása érdekében?

Tovább